Aktuality

Philips rozšiřuje svou flotilu LED žárovek

Autor: Administrator | napsat komentář

Philips LED
Na podzim nás čekají další novinky od Philips v oblasti LED žárovek. Vedle stmívatelné MASTER LEDbulb žárovky, která aspiruje jako první na titul "konečně LEDka, kterou můžeme svítit" (má nahradit 60W žárovku), se bude jednat především o rozšíření sortimentu nízkonapěťových LED žárovek.

Pod označením LED Retrofit se můžeme těšit na přelomu září a října na stmívatelnou LED žárovku o příkonu 12W, která nahradí klasické 60W žárovky a nebude trpět nedostatky doposud používaných úsporek. Respektive odstraní alespoň tři a to rychlost náběhu na 100%, počet spínacích cyklů a prodlouží se životnost. Otázkou bude cena. Vzhledem k nákladům na vývoj to nebude zřejmě žádná revoluce a pod 1000 korun se jen tak nepodíváme.

V nízkonapěťovém portfoliu Philips přichází s novou stmívatelnou reflektorovou žárovkou MR16 s rozličnou škálou výkonu. Maximální výkon má nahradit 50W halogenové žárovky. Pokud se to povede, bude to opět krok kupředu. V současné době není problém nahradit 50W halogen s paticí GU10 na 230V. To například dokazuje ESOLITE s modelem LGU1009 a chipy CREE. Ve 12V se to zatím nikomu nepodařilo.

Na rozšíření čeká i řada NOVALLURE. Jedná se zejména o dekorativní žárovky. Novinkou bude stmívatelná LED svíčková žárovka v teplé bílé barvě 2700K. Pokud však potřebujete nahradit silnější než 15W žárovky, budete si muset ještě počkat.

Uvidíme, co na to konkurence. OSRAM určitě nezůstane pozadu. Po tom, co jsme viděli na veletrhu ve Frankfurtu, se máme na co těšit. 
Aktuality z Pátek 04. červen 2010


Starší aktuality


Další články zde

Copyright © 2022 KupZarovky (Najdete nás na FACEBOOKU). Powered by Zen Cart